3 Temmuz 2016

Beton parlatma fiyatları

Beton parlatma uygulamasının fiyatlandırması birçok değişkene bağlıdır. Bunlar arasında;

Zeminin ilk hali:

Betonun şerbet tabakasını almak en önemli konudur. Şerbeti almak beton silimi olarak ta adlandırılabilir. Fakat bu iş beton silim ve parlatma uygulamasının en zor ve zaman alan kısmıdır. Bu sebep ile bu tabaka ne kadar düz olursa, o kadar iş kolaylaşır ve maliyet düşer.

Betonun şerbet tabakasının düz ve pürüzsüz olması için tam perdah yapılmalıdır. Helikopter diye tabir edilen perdah makineleri ile önce tepsi perdah yapılmalı, ardında da bıçak perdah ile zeminde oluşan kırçıllanma giderilerek zemin pürüzsüz hale getirilmelidir .

Tam perdah uygulamasının aynı zamanda betonu sıkılaştırma, kuş gözlerini azaltma ve agregaların derinlik seviyesini aynı hale getirerek silimden sonra daha düzgün bir agrega dağılımı olmasını sağlar.

Görülmek istenilen agrega ( çakıl ) görüntüsü:

Betonun şerbet tabakası alındıktan sonra ortaya çıkan agregalar eğer hepsi aynı derinlik seviyesinde ise homojen bir dağılım ile karşılaşırız. Fakat karışım içindeki agrega oranı ve karışım yöntemi bu görüntüyü engeller. Oran ve karışım iyi değil ise zeminde yer yer kellikler ortaya çıkar. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur.

Bu konuda 3 farklı seçenek tarafımızdan sunulur.

  • Derin agreaga görüntüsü: Burada üstten alınan şerbet tabakası 1-2 mm seviyelerindedir. Böylece agregalar daha belirgin ve çok gözükür. En sağlıklı yöntemdir.
tam agrega

Tam agrega çıkarılmış beton

  • Mini agrega görüntüsü: Şerbet tabakası tam olarak alınmaz agregalar kimi yerlerde gözükmez kimi yerlerde gözükür. Dalgalı bir görüntü ortaya çıkar.
yarı parlak beton

Yarı parlak beton zemin

  • Rustik* görünüm: Agregalar gözükmez, ekonomik çözümdür. Betonun tam perdahlı olması gerekir. Beton üzerindeki lekeler ve dalgalanmalar rustik bir görüntü oluşturur.

 

rustik_zemin

rustik_zemin

İstenilen parlaklık seviyesi:

Beton parlatma kademe kademe olan bir uygulamadır. Her bir kademede beton daha parlak hale gelir.  Bütçenize ya da mekanınızın kullanım amacına göre istediğiniz parlaklık seviyesini seçebilirsiniz.

Standart olarak beton 800 grit dediğimiz seviyede cilalı granit görünümüne kavuşur. Bunun için gerekli olan kademe sayısı 8 ‘dir. Fakat daha düşük seviyelerde tozumazlıkta yaptırılabilir. Bu seviyede beton satenimsi bir hal alır. Bunun dışında standart parlak ve premium parlak olmak üzere 2 tip daha seviye vardır.

Aşağıdaki tablodan tarzınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

Beton Parlatma Malzemeleri Fiyatları için tıklayın —-> Beton Parlatma Malzeme Fiyatları

beton_parlatma_fiyat

Beton parlatma fiyatları

  • Rustik :islenmemis dogal gorunumlu malzemelerle imal edilen yapi ve/veya objeler.

    Konu ile ilgili diğer yazılarımız için :

    http://www.zeminyenileme.com/beton-parlatma/

Özet
Değerleme tarihi
Değerleme ismi
beton parlatma fiyatları, beton silme fiyatları
Aldığı yıldız
51star1star1star1star1star