Otomativ Sac Üretim tesisi Beton Parlatma Uygulaması

Ford ürün tedarikçisi firma için zemin yenileme çalışmasına  bugün başladık.

Otomativ için kalite standartları çok yüksektir. Arabanızın freninin tutmadığını, yolda giderken aniden lastiğinizi patladığını düşünün. eğer ki bunlar standart şekilde olmuyorsa bunu otomativde kullanılan kalite sistemlerine borçluyuz. Bu kapsamda zemin yenileme çalışmasına başladık.

Müşterinin talebi şuydu: Ne olur beni bu epoksiden kurtarın.

Zeminde yaklaşık 3 mm gibi bir epoksi kaplama vardı ilk olarak . Fakat öyle bir deforme olmuş, kalkmıştı ki, üretim müdürünün isyanı normaldı. Adam iş yapamıyordu. Sürekli forklift trafiğinin altında iyice yıpranan epoksi artık iş kayıplarına yol açmaya başlamıştı. Tamirat ile mi uğraşacaklar yoksa üretim mi yapacaklar. Müşteriler nezdindeki itibar kaybı da cabası.

Kalkmış, tahrip olmuş epoksi zemin

Kalkmış, tahrip olmuş epoksi zemin

Epoksi zemin

Epoksi zemin

Beton parlatma uygulaması uzun ömürlü, deforme olmayan, bakımı kolay bir uygulama olarak tanıttığımızda bizden bir demo istediler. Açıkçası fotoğrafta gösterilen mükemmel, tek parça granit görünümlü betonun o hale gelebileceğine pek inanmadıkları, üretim müdürünün “”Hakan Bey sihir yaparsanız beton bu hale gelir ” demesinden, bıyıklarının altından gülümsemesinden belli idi.

Tabii bu yapacağımız 54. demodan da büyük taktir toplayacağımızı bilmenin özgüveni ile biz de gülüşümüzü esirgemedik.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resimdeki kodu girin *